אודות סוד היין

החברה הוותיקה ביותר בתחום השיווק ציוד ליין.

"סוד היין" הוקמה בשנת 1996 על ידי ראובן כהן במושב טירת יהודה והיא מהחברות הוותיקות ביותר בישראל בתחום השיווק ומכירת ציוד ליין.

החברה החלה את דרכה כחנות, שסיפקה לחובבי הכנת היין הביתי את כל הציוד, הכלים והחומרים הנדרשים להכנת יין. החנות, שמוקמה כחלק ממתחם שכלל גם יקב, הפכה עד מהרה לאבן שואבת לכל חובבי היין, שמצאו בה מלבד את כל הדרוש לעשיית יין בבית, גם עצות וידע מקצועי רב וליווי בכל צעד.

עם הזמן, התרחב הליווי גם לקבוצות ויחידים שביקשו לייצר יין באופן עצמאי בביתם או במתחם היקב והחל מבציר 2005, התמקד היקב בהשכרת שטחים וציוד לחובבים שגילו ענין בהכנת יין בעצמם בחסות התנאים האופטימליים שסופקו להם ביקב ובקורס להכנת יין (קורס מעשי).

ב 1998 נפתח קורס היין הראשון וכלל לראשונה תוכנית לימוד מסודרת תיאורטית ומעשית של לימוד עשיית יין משלב הבציר ועד לבקבוק. קורסי היין בהם נטלו חלק מאות משתתפים עד היום, נמשכים וגם השנה יפתח קורס במהלך חודש ספטמבר.

בשנים האחרונות התרחבה החברה ונכנסה לתחום הציוד והמיכון ליקבים והיא מציעה היום את כל הציוד והמיכון הדרוש ליקבים תעשייתיים ממיטב היצרנים בעולם: קווי קבלה ומיון לענבים, מועכים ומפרידים, משאבות מסוגים שונים, מיכלי נירוסטה בהתאמה אישית, מכונות וציוד סינון, קווי מילוי, שטיפה ופיקוק לבקבוקים, מכונות תיווי, מכשירי מעבדה, חביות עץ אלון, תחליפי עץ, פקקים.

החברה, מעניקה שירות ותחזוקה מקצועיים לציוד ולמיכון אותם היא משווקת.

בשנת 2006, התרחבה החברה גם לעולם הבירה באמצעות קורסים מעשיים לבישול בירה ואספקת ציוד לחובבי בישול הבירה ומכירת ערכות, ציוד וחומרים להכנת בירה בבית.

מאז 1996

בין לקוחותינו